همه چیز درباره ی Assassin’s Creed Odyssey

همه چیز درباره ی Assassin’s Creed Odyssey

عنوان Assassin’s Creed: Odyssey یکی از بحث‌برانگیزترین بازی‌های این چند وقته یوبی‌سافت محسوب می‌شود. با اینکه سبک نقش‌آفرینی وارد این سری شده و به نظر می‌رسد که در این نسخه به تکامل بیشتری رسیده باشد، اما به نوعی با هویت اصلی این مجموعه مغایرت دارد و المان‌های تخیلی و فانتزی نیز مورد دیگری هستند که طرفداران این سری به آن خرده گرفته‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وب‌سایت GamesRadar، بازی‌بازان هم‌اکنون می‌توانند ضمن نابود کردن شهرهای مختلف، شهروندان را هم به قتل برسانند و اردوگاه‌هایشان را از بین ببرند. با این حال، سیستم تحت تعقیب به این بازی اضافه شده که مشابه Grand Theft Auto خواهد بود و فعالیت‌های شما را زیر نظر خواهد داشت. گشت‌ها و مزدوران (که در ویدئوی گیم‌پلی این بازی نشان داده شدند) به دنبال شما خواهند آمد و می‌توانید از دست آن‌ها فرار کنید یا که با آن‌ها درگیر شوید.

برای اولین بار دو شخصیت برای بازی کردن دارید

بازی Assassin’s Creed: Odyssey درست مشابه نسخه قبلی این سری یعنی عنوان Assassin’s Creed: Origins بر روی المان‌های نقش‌آفرینی متمرکز خواهد بود اما این بار یوبی‌سافت (Ubisoft) دو شخصیت قابل بازی برای این نسخه در نظر گرفته که کاساندرا (Kassandra) و الکسیوس (Alexios) نام دارند. هر کدام از آن‌ها داستان یکسانی دارند اما اینبار می‌توانید با انتخاب دیالوگ‌ها و گرفتن تصمیم‌های مختلف، بر روی داستان تاثیر بگذارید.

می تواید حیوانات وحشی را رام کنید.

همانند نسخه‌ی Origins در این نسخه نیز شاهد حضور یک قابلیت خواهیم بود که به شما اجازه می‌دهد حیوانات وحشی موجود در محیط را رام کرده و از آن‌ها در ماموریت‌ها و روند بازی کمک بگیرید. در توضیح این قابلیت که با نام Beast Master در بازی حضور دارد ذکر شده است که شما می‌توانید “گرگ‌های بیهوش شده را رام کنید”. این قابلیت به شما اجازه خواهد داد تنها یک حیوان رام شده در هر زمان داشته باشید. اگرچه برای دیدن این قابلیت باید تا زمان عرضه‌ی بازی صبر کنیم به نظر می‌رسد عملکرد آن تا حد زیادی مشابه قابلیت Bayek’s Animal Taming باشد.

در بازی Assassin’s Creed Origins بازی‌باز باید حیوان را به وسیله‌ی دارت‌های بیهوش‌کننده به خواب می‎برد تا بتواند حیوان مورد نظر را رام کند. هنوز حضور مجدد دارت‌های‌بیهوش کننده در بازی تایید نشده است ولی یک قابلیت در این بازی با نام Arrow Master وجود دارد که با آزاد کردن آن شما قادر خواهید بود تیرهایی با قابلیت فلج کردن دشمنان بسازید. به احتمال زیاد با استفاده از این دو توانایی قادر خواهید بود حیوانات مورد نظر خود را رام کنید.

در توضیح این قابلیت تنها نام گرگ برده نشده است و از نام گرگ به عنوان یک مثال مناسب استفاده شده است. در توضیح کامل این قابلیت از واژه‎ی “حیوانات وحشی” استفاده شده است که نشان می‌دهد شما قادر خواهید بود حیوانات متنوعی را رام کرده و کنترل کنید. همچنین در توضیح این توانایی اشاره شده است که حیوانات رام شده تا انتها در کنار شما نخواهند ماند و یار همیشگی شما نیستند. در Assassin’s Creed Odyssey دو شخصیت اصلی بازی الکسیوس و کاسندرا (Alexios and Kassandra) توسط یک پرنده به نام ایکاروس همراهی می‌شوند که در تمام طول بازی در کنار شما خواهند ماند

ا این حال باید منتظر عرضه این بازی ماند و دید که آیا می‌تواند به موفقیت برسد یا خیر و تصمیم‌های جدید یوبی‌سافت در خصوص آن به درستی پیاده خواهد شد؟ نمایش‌های این بازی تا بدین لحظه که مناسب به نظر می‌رسد؛ به خصوص ویدئوی یک ساعته از گیم‌پلی این بازی که تقریباً ویژگی‌های اصلی Assassin’s Creed: Odyssey را به تصویر می‌کشد. این ویدئو پس از معرفی این بازی در کنفرانس خبری یوبی‌سافت منتشر شده و کیفیت قابل قبولی دارد و جزئیات بسیاری را نیز از این عنوان فاش می‌کند.

نقشه بازی

نقشه بازی نیز همانند نسخه ی Origin بسیار بزرگ بوده و شامل جزیره های کوچک و بزرگ در کنار کشور یونان خواهد بود

عنوان Assassin’s Creed: Odyssey در تاریخ جمعه ۱۳ مهر ماه (۵ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی) برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر خواهد شد.

 

 

آخرین دیدگاه ها